Наставникът на Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов беше разочарован от загубата

...

Ферарио Спасов: Неприятна загуба, но момчетата се стараха

Наставникът на Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов беше отчаян от загубата с 0:4 от украинския Олександрия, само че остана удовлетворен от старанието на неговите футболисти, които поради играта си не заслужаваха толкоз тежка загуба. Двубоят беше излъчен директно по Sportal TV. " Тежък резултат, само че момчетата се стараха до края на мача. Както през първото полувреме, по този начин и през второто имаше доста придвижване, което най-вече ме интересува на този стадий от подготовката. Назад сме с някои спортно-технически аспекти към момента. Загубата си е загуба. Продължаваме да играем и работим по проект. Олександрия има два равностойни състава, до момента в който ние имаме проблеми на това равнище, само че не желая да прозвучи, като недоволство. Трябва да работим. Хубаво е, че много от младите играчи взеха присъединяване в мача, с цел да видят, че не всичко е елементарно. За тях това е един доста потребен конфликт с европейския футбол. Нищо не е станало. Неприятна загуба, само че имаме време да подобрим някой неща. Трите гола отдясно след почивката? Това са тактически неточности, нещо което се случва в българския футбол. Имаше погрешно нареждане в отбрана. Не казусът самото центриране. Тези мачове ни дават информация, върху която да работим и да поправяме грешките. Очаквахме попълнения, само че по този начин или другояче не се реализираха на този стадий. Затова продължаваме с тези момчета. Млади са, само че в случай че желаят да играят мъжки футбол. Трябва да покажат още по-голямо усърдие, по-голямо самочувствие в играта, даже и да има загуби. Така се пораства, аз различен метод не знам. Феновете са ни зад тила. Трябва да ги радваме с играта си. Мачът с Локо (Пд) е надалеч и не желая да приказвам за него. Трябва да работим и да са здрави, че Димитър Пиргов се контузи, Сашо Тонев също не беше на 100%. Очаквам Никола Илиев да пристигна в понеделник на лагера ", разяснява Спасов пред Sportal.bg.