Наставникът на Ботев (Пловдив) Бруно Балтазар даде последното си интервю

...

Балтазар: Много хора мисля, че съм основният виновник

Наставникът на Ботев (Пловдив) Бруно Балтазар даде последното си изявление след провалянето с 1:2 от Арда. Португалецът изведе „ канарчетата “ за финален път в днешния мач и показа за какво се стига до неговото овакантяване.

„ Изиграхме ужасно първо полувреме и не дадохме късмет на Арда да заплаши нашата врата. Вкарахме и гол. В такива мачове би трябвало да вкарваш попадения, с цел да ги затвориш. На почивката споделих на моите футболисти, че е доста значимо да не позволяваме ранен гол. Не успяхме да се върнем в мача. Аз знам кого съм и знам какво мога да върша. Моите футболисти усещат това и реакцията им го потвърждава. Най-важното, което ще взема от престоя си в Ботев, е отношение на футболистите. Това е тим, който е дружно като колектив. Това е разлъка, само че не и бракоразвод. Най-важното нещо сега е Ботев. Ръководството и аз мислим кое е най-хубавото за клуба. Стиснахме си ръцете и се разделяме. Според доста хора аз съм главният провинен за положението на тима. Обичам Пловдив. Около Ботев постоянно има доста звук и напрежение. Очевидно аз бях една от задачите. Разбирам, че това е времето, в което би трябвало да си потегли. В интерес на истината в Пловдив има доста хора, които ме харесват и те са доста повече от тези, които не ме харесват. Дано в тима пристигна човек, който да довърши работата до дъно. След всичко, което се случи на Колежа предходната седмица, разговарях с футболистите. Казах им, че няма да ги изоставя и ще извървя целия път с тях. С клуба взехме това решение, с цел да може футболистите да бъдат непокътнати. Не скърбя, че поех Ботев. Бях доста разчувствуван, когато поех Ботев и се срещнах с Антон Зингаревич. Идеята ми беше да изградя мощен тим, който да е конкурентноспособен “.
Източник: novsport.com