Насер Ал Даусари отбеляза най-бързия гол на финал на Шампионската

...

Ал Хилал с рекорден четвърти трофей от Шампионската лига на Азия

Насер Ал Даусари означи най-бързия гол на край на Шампионската лига на Азия, а Ал Хилал (Саудитска Арабия) завоюва рекорден четвърти континентален трофей след победа с 2:0 над корейския Поханг Стийлърс в Рияд.

Ал Даусари прати топката в горния ъгъл на вратата на Джун Ли едвам 16 секунди след началото на мача, с цел да усъвършенства 16-годишния връх на Мохамад Калон и да донесе на саудитците четвърта купа след 1991, 2000 и 2019 година.

Поханг, който също търсеше четвърти трофей в Шампионската лига на Азия след 1997, 1998 и 2009 година, удари греда посредством Джин-хо Син в 12-ата минута, само че не съумя да завоюва пред повече от 50 хиляди фенове на стадион " Крал Фахд " в Рияд.

Бившият нападател на Порто Муса Марега добави втория гол за Ал Хилал в 63-ата минута на второто полувреме.

Клубът от Саудитска Арабия проработи 4 милиона $ за спечелването на купата и ще показва Азия на Световното клубно състезание по футбол в ОАЕ през януари.