Наполи записа победа с 2:1 над Лацио в тазвечершния двубой

...

Наполи приземи римските орли на Сан Паоло

Наполи записа победа с 2:1 над Лацио в тазвечершния дуел от 20-ия кръг в Серия " А ". " Римските орли " даже приключиха срещата с човек по-малко, защото Ачерби получи червен картон в 70-ата минута.

Резултатът бе открит от " небесносините " в 34-ата минута. Дрис Мертенс провежда хубава офанзива, която приключи към Хосе Кайехон, а той с брилянтен удар преодоля вратаря за 1:0. Вторият гол не закъсня и единствено три минути по-късно, домакините повишиха на 2:0. Този път в изпълнител се трансформира Милик, който се разписа непосредствено от осъществяване на фаул.
 Снимка 401445
Източник:

В 65-ата минута, " орлите " понижиха изоставането си. Хоакин Кореа изведе Чиро Имобиле на стрелкова позиция, а италианецът стреля към долния десен ъгъл за 1:2. Положението на римляните обаче не се усъвършенства след попадението, защото в 70-ата минута, Ачерби получи червен картон и остави тима си с човек по-малко 20 минути преди края на мача.

След тази победа, Наполи е единствено на шест точки разлика от първия в класирането Ювентус (47), само че " бианконерите " към момента са с мач по-малко. Лацио пък е пети с 32 пункта.