Наполи стигна до победа с 1:0 срещу един от най-неудобните

...

"Наполи" се справи с "черната си котка"

" Наполи " стигна до победа с 1:0 против един от най-неудобните си противници в Серия " А " - " Аталанта ". При това, го стори в Бергамо, където печели едвам за четвърти път от 1995 година насам. Единственото попадение означи Дрийс Мертенс в 65-тата минута. Само преди 2 седмици " Аталанта " изхвърли от шампионата за Купата на Италия своя конкурент след 2:1 на " Сан Паоло ". Успехът е първи за " Наполи " против бергамаските от декември 2015 година

Маурицио Сари заложи на най-хубавото, с което разполага за титуляри, като се изключи болния Марек Хамшик. Словакът, определен за номер 1 в страната си за 2017 година, лекува грип и беше на скамейката. Въпреки триото Мертенс-Инсиние-Кайехон, " Наполи " доста мъчно стигаше до вратата на " Аталанта " и нито веднъж през първото полувреме не затрудни Етрит Бериша. Домакините разчитаха от един от доста си ъглови удари през първата част да стигнат до попадение, само че това не се случи.

Второто полувреме беше по-интересно и стартира с напън на гостите. Макар че в огромна част от дуела Дрийс Мертенс беше изолиран, той се разписа в 65-та минута. Белгиецът надбяга Матиа Калдара и не разреши на Бериша да играе с топката. Попадението на Мертенс е 11-то за него в Серия " А " от началото на сезона, само че той остава надалеч от 28-те от сезон 2016/2017.

Домакините съумяха единствено един път да затруднят Хосе Рейна през второто полувреме. Това се случи след шут на Браян Кристанте. До напън на домакините по този начин и не се стигна и " Наполи " удържа още една суха мрежа. Тимът на Сари сигурно остава водач и след изиграването на всички мачове от 21-вия кръг. " Наполи " има 54 точки и остава с най-хубавата отбрана в състезание - 13 позволени попадения в 21 дуела. -->

Източник: btvnovinite.bg