Наполи спечели с 3:1 срещу Лацио в мач на честта,

...

Наполи би Лацио за самочувствие

Наполи завоюва с 3:1 против Лацио в мач на достойнството, защото изходът от него не можеше да промени мястото на двата тима в крайното класиране. Още преди дуела бе ясно, че домакините от Наполи нямат късмет да задминат шестия в класирането Милан и останаха на седмо място в класирането с 62 точки. Лацио, от своя страна, финишира на четвъртата позиция със 78 точки.

Фабиан Руис (9), Лоренцо Инсиние (54-дузпа) и Матео Политано (90+2) донесоха триумфа на Наполи. Новият притежател на " Златната обувка " Чиро Имобиле се разписа за Лацио в 22-ата минута с 36-ия си гол за сезона.

Домакините поведоха в 9-ата минута посредством Фабиан Руис, който разпечата Томас Стракоша за 1:0. Лацио изравни в 22-ата минута, когато Адам Марушич сервира топката на Чиро Имобиле и той сподели за какво е голмайстор №1 в Европа.
Източник: fakti.bg