Наполи спечели с 3:0 домакинството си на Каляри в мач

...

И "Каляри" падна в жертва на "Наполи"

" Наполи " завоюва с 3:0 семейството си на " Каляри " в мач от 7-я кръг на Серия " А " и по този метод резервира цялостния си точков актив от началото на сезона. След седмия си следващ триумф неаполитанците са на върха в класирането с 21 точки.

" Наполи " усъвършенства личния си връх, който бе подложен предходната седмица, когато записа шест победи в първите шест кръга.

Днешният триумф записа още една златна страница в историята на клуба, като тимът означи 25 гола в първите седем кръга, а през далечната 1957 година бяха осъществени 24 попадения.

Още в 4-ата минута Марек Хамшик откри головата си сметка. Той се възползва от чудесно подаване на Дрис Мертенс. Попадението бе под номер 114 за словака, който е единствено на един гол от легендата Диего Армандо Марадона, който има 115 попадения за " Наполи " и е голмайстор номер едно в историята на клуба.

Мертенс удвои от дузпа в 39-ата минута, откакто тя бе отсъдена за нарушаване против самия него.

Втората част стартира с попадение на Калиду Кулибали, който бе прецизен в 47-ата минута.

До края футболистите на Маурисио Сари пропусна един куп положения, само че до нов гол не се стигна.
Източник: btvnovinite.bg