Наполи продължи със стил перфектната си серия в Серия А,

...

Контузии и феноменален Наполи сринаха Лацио

Наполи продължи със жанр съвършената си серия в Серия А, като удари с 4:1 Лацио в другото огромно дерби (след Юве – Фиорентина 1:0) от междинния пети кръг на италианското състезание. Намиращите се в чудесна форма „ лациали” поведоха в резултата, само че след това контузиите и три гола за съперника в границите на 5 минути прекатурнаха тотално развоя на срещата.

Първата си насилствена промяна Лацио извърши в 25-ата минута, когато анголският бранител Бастос напусна с мускулен проблем и бе заменен от Адам Мурашич. Само пет по-късно домакините поведоха след чудесна акция на Чиро Имобиле отдясно. Италианецът пое топката с тил към вратата при ъгъла, обърна се и размина двама противници, с цел да центрира от аутлинията. Централният бранител Стефан де Фрай беше на точното място и с десния крайник засече топката в долния десен ъгъл – 1:0.

В края на първото полувреме капитанът на Наполи Марек Хамшик изпусна най-чистата опция, като от дребен ъгъл нацели гредата.

На почивката Де Фрай обаче също трябваше да отстъпи мястото си поради контузия и на процедура през втората част Лацио игра с изцяло нова двойка централни бранители. Това доста спомогна за обрата, който Наполи реализира.

Всичко стартира в 54-ата минута, когато центриране на Хамшик от корнер откри Раул Албиол изцяло непокрит при далечната греда. Вратарят Томас Стракоша избави волето на испанеца, само че нямаше какво да стори при добавката на Калиду Кулибали.

По-малко от 2 минути по-късно Наполи към този момент беше напред в резултата. Хамшик по превъзходен метод откри Хосе Кайехон на метър-два зад точката на дузпата, а оттова нападателят бе безсърдечен с шут в долния ляв ъгъл – 2:1.

В 59-ата пристигна и редът на феноменалния гол на Дрийс Мертенс. Дребният белгиец бе изведен изцяло самичък против вратаря отляво, а Стракоша потегли напред и с ръце мазета топката отвън пеналта и към тъчлинията. Мертен направи внезапен противоположен завой, а по-късно нанесе необикновен удар, който никой не очакваше. Топката с неизразим фалц влетя право в далечния горен ъгъл – 3:1.

Крайният резултат бе завършен от дузпа в продължението, когато Марко Пароло повали Пьотр Желински в наказателното поле. Жоржиньо беше праволинеен при осъществяването, шутирайки в долния ляв ъгъл за 4:1.

Така Наполи поведе в класирането с цялостен актив от 15 точки, колкото има и вторият Ювентус. Головота разлика на „ везувиани” (19:3) обаче е малко по-добра от тази на торинци (14:3).