Наполи постигна комфортна победа с 2:0 срещу състава на Сампдория

...

Наполи не пропусна да се възползва от издънката на Юве

Наполи реализира удобна победа с 2:0 против състава на Сампдория в дуел от третия кръг на Серия А. И двата гола за състава на Карло Анчелоти бяха маркирани от Дрийс Мертенс, надлежно в 13-та и 67-та минута.

По този метод „ неаполитанците “ се възползваха от неверната стъпка на Ювентус по-рано денем. „ Бианконерите “ приключиха 0:0 при визитата на Фиорентина.

Първото попадение пристигна рано, след началният напън на домакините от Неапол. Джовани Ди Лоренцо се оказа в добра позиция за центриране и след остро паралелно подаване Дрийс Мертенс заши топката зад тила на стража Емил Одеро.

Към средата на втората част пристигна и попадението, с което беше завършен крайният резултат. След безредие в наказателното поле новото попълнение на отбора Фернандо Йоренте се оказа най-съобразителен, с цел да откри Мертенс на дузпата и да направи резултата 2:0.

Така Наполи събра актив от 6 точки от първите си 3 дуела, с което остана единствено на 1 точка зад първенеца Ювентус и заема 4-то място в класирането.