Наполи направи поредна крачка към титлата в Италия след успех

...

Наполи изнесе нова лекция и дръпна с 18 точки

Наполи направи поредна крачка към купата в Италия след триумф с 2:0 като посетител на Емполи. Това беше първи мач от 24-ия кръг в Серия А. Така южняците записаха осма поредна победа в елита и дръпнаха на втория с 18 точки. Нерадзурите имат и мач по-малко – аудиенция на Болоня на следващия ден.

Тимът на Лучано Спалети изкова триумфа в Емполи още до почивката. Първо албанецът Ардиан Исмаили си вкара автогол, след това дежурният голмайстор Виктор Осимен направи 0:2 в 28-а минута. Той се разписа в осми следващ дуел.

През втората част мачът се доиграваше, а южняците приключиха срещата с 10 души след червен картон на Марио Руи в 77-а минута. Марио Руи в действителност беше единствената смяна в отбора на Спалети в сравение с 11-те, които започнаха против Айнтрахт. Той беше изпъден, тъй като ритна Капуто.

Дори във вратата на гостите. Вместо това Симеоне и Гаетано пропуснаха да създадат 0:3 в интерес на Наполи. Мерет пък записа пета поредна суха мрежа.

Източник: flashnews.bg