Наполи би Ювентус с 1:0 като гост в големия мач

...

Наполи би Ювентус в края, направи епилога вълнуващ

" Наполи " би " Ювентус " с 1:0 като посетител в огромния мач на италианската Серия А. И направи борбата за купата забавна четири кръга преди края - Юве има към този момент единствено точка повече от южняците, 85 против 84.

Победният гол падна в 90-ата минута, когато Калиду Кулибали заби топката с глава след ъглов удар.

Мачът бе типична италинска борба - тактическа и позиционна, без непотребни опасности.

В 17-ата минута Мирален Пянич от Юве удари греда от директен свободен удар. Последва и изчистване на топката пред голлинията от състезател на " Наполи ".

През второто полувреме " Наполи " заигра по-активно. В 72-ата минута Кайехон сложи Джиджи Буфон на тестване. Ветеранът трябваше да се намесва още 2-3 пъти до края мача.

В същото време " Ювентус " действаше много пасивно, очевидно с мисъл повече за равния резултат. Но и Буфон нямаше какво да направи в 90-ата минута, когато Кулибали надскочи бранителите на домакините и донесе чакан успех за " Наполи ".
Източник: dnesplus.bg