Нападателят Преслав Боруков изигра нов силен мач за втория отбор

...

Нов силен мач за Боруков за Шефилд Уензди

Нападателят Преслав Боруков изигра нов мощен мач за втория тим на Шефиллд Уензди и беше в основата и на двете попадения при успеха над дублиращия отбор на Лестър с 2:1 в контролна среща. Това е втора инспекция за тима до 23 години на Кукумявките, като на старта на лятната подготовка се постановиха с 2:1 над аматьорския Халъм. Там Боруков означи едно попадение.

В мача с Лестър U23 той беше в основата на първия гол, откакто подхвана офанзивата и подаде на дясно. Оттам топката беше извадена за Конър Кърби, който се разписа. Домакините от Лестър изравниха, а през второто полувреме Боруков беше спънат в наказателното поле.

От 11-метровия удар Алекс Хънт обезпечи триумфа на своите. Българският младежки национал остана на терена 75 минути, след което беше сменен и получи поздравления от шефа на школата на Шефилд Уензди и основния скаут на клуба. Следващата среща на Шефилд Уензди до 23 години е другия петък против аматьорския Фрикли Атлетик, който се състезава в Северната лига.