Нападателят на Нигерия Самуел Калу е в „стабилно състояние“, след

...

Нигерийски нападател колабира на тренировка, но е в стабилно състояние

Нападателят на Нигерия Самуел Калу е в „ устойчиво положение “, откакто припадна по време на подготовка заради обезводняване, съобщи Египетската футболна асоциация.

„ Здравословното положение на нигерийския състезател Самуел Калу е устойчиво, откакто той мина през нужните медицински проби след припадъка по време на подготовка с тима “, се споделя в публично изказване на асоциацията. Играчът на Бордо страдал от „ обезводняване след голяма загуба на течности “ в петък, прибавиха от асоциацията, преди да отбележат, че Калу е в „ устойчиво положение и може да играе “ против Бурунди в Александрия в събота.

Това е първият път в историята на Купата на Африка, в който конкуренцията се организира сред юни и юли, като се чака температурите в Египет да доближат сред 35-38 градуса по Целзий в идващия месец. Всички мачове ще включват триминутни почивки, взети в 30-та и 70-та минути, заради горещините, като ще бъдат обезпечени вода и студени кърпи за играчите и съдиите. /БГНЕС