Нападателят на Челси Вилиан коментира ситуацията с дузпата от изминалия

...

Вилиан разказа за случката около дузпата

Нападателят на Челси Вилиан разяснява обстановката с дузпата от миналия мач против Шефилд Уензди за ФА Къп, която новият му съотборник Гонсало Игуаин отхвърли да извърши. В 26-ата минута реферът уточни бялата точка и Вилиан, който по принцип е бил първи избор на Маурицио Сари за реализатор, предложи на аржентинеца той да шутира.

“Исках да му дам топката и той да стреля, с цел да може още довечера да вкара първия си гол. Той обаче не искаше”, изясни бразилецът, след което добави, че първото попадение на Игуаин ще падне доста скоро.

'I wanted to give @G_Higuain the ball!'@willianborges88's take on yesterday's penalty... pic.twitter.com/CYHnP6lRof
— Chelsea FC (@ChelseaFC) January 28, 2019
Вилиан беше прецизен от 11-те метра, а по-късно в дуела осъществя още един път за крайното 3:0, с което лондончани прескочиха на 1/8-финалите.

Пипита, който преди дни беше взет от Ювентус, изкара 82 минути на терена, само че не се запомни с нищо.