Нападателят Илайджа Адебайо вкара изравнителния гол за крайното 1:1 и

...

Лутън Таун и Евертън откриха 36-ия кръг във Висшата лига с равенство

Нападателят Илайджа Адебайо вкара изравнителния гол за крайното 1:1 и Лутън Таун завоюва точка против Евертън като хазаин в мач от 36-ия кръг на британското състезание по футбол. Така новобранците в елита се изравниха с първия над чертата Нотингам Форест, който обаче през днешния ден гостува на последния в класирането на Висшата лига Шефилд Юнайтед.

Бърнли, който приема Нюкасъл в съботната стратегия на британското състезание, изостава с две точки зад Лутън.

Евертън, към този момент обезпечил си място във Висшата лига и следващата година след победа над Брентфорд в средата на седмицата, излезе напред в резултата в 24-та минута, когато Доминик Калвърт-Люин конвертира дузпа.

Адебайо обаче изравни единствено седем минути по-късно, когато укроти подаване на гърди и изпрати топката в мрежата на гостите.

Лутън не бе надалеч и от втори гол през първото полувреме, само че удар с глава на Карлтън Морис бе избит от голлинията, а различен рисков шут на Рос Баркли попадна право в тялото на Джордан Пикфорд.