Намиращият се в зоната на изпадащите Верона шокира Фиорентина с

...

Верона напълни мрежата на Фиорентина в мач без логика

Намиращият се в зоната на изпадащите Верона шокира Фиорентина с изразителна победа с 4:1 като посетител в среща от 22-ия кръг на Серия “А”. Преди този мач тимът от Града на Ромео и Жулиета беше в серия от четири следващи загуби, в които позволи 12 попадения. Този следобяд обаче играчите в жълти екипи бяха безпощадни в дребното си благоприятни условия за смут на “виолетовите”, които нямаха никакъв шанс.

Ягош Вукович (11’) и Мойс Кийн (20’) дадоха бърз задатък на Верона, а минута след почивката преотстъпеният от Ювентус младок повиши на 3:0 с втория си гол в срещата. Жил Диас (53’) даде някакви очаквания на домакините, само че единствено две минути по-късно Алекс Ферари направи 1:4.

Gli scatti di #FiorentinaVerona 1-4 pic.twitter.com/3r36I91aUR
— Hellas Verona FC (@HellasVeronaFC) January 28, 2018
Футболистите на Фиорентина стреляха близо 30 пъти към вратата на противника, удариха две греди, само че си останах единствено с едното попадение. Те към този момент нямат победа в четвърти следващ дуел и са отвън десетката.

След този триумф пък Верона към този момент е единствено на 3 точки от първия тим над чертата.

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Серия А 22 кръг, неделя 28 януари  Фиорентина 1:4краен резулат  Верона