Намиращият се в криза тим на Фенербахче спечели с 1:0

...

"Фенербахче" взе аванс преди реванша в Санкт Петербург

Намиращият се в рецесия отбор на " Фенербахче " завоюва с 1:0 семейството си на " Зенит " Санкт Петербург в първи мач сред двата отбора от 1/16-финалите на Лига Европа. Турският отбор заема 14-ото място в локалната Суперлига, до момента в който тазвечершният му противник е водач в Русия.

" Фенерите " поведоха в 21-ата минута с попадение на Ислам Слимани, който засече центриране от корнер.

Малко преди почивката Мехмет Топал от състава на домакините позволи неточност и повали Себастиан Дриуси в наказателното поле. Роберт Мак обаче изпусна отсъдената дузпа - стражът Харун Текин мазета, по-късно топката се отби в напречната греда и се върна в ръцете на вратаря.

През втората част не се случи нищо забавно и " Фенербахче " ще пътува за Санкт Петербург, по-късно повече от седмица, с гол задатък и без позволен подобен на собствен терен. Реваншът е на 21 февруари (четвъртък) от 19:55 ч.
Източник: btvnovinite.bg