Награден фонд от 100 хиляди евро ще си поделят отличниците

...

Най-добрите плувци си поделят 100 хил. евро от Купата на ЛЕН

Награден фонд от 100 хиляди евро ще си поделят отличниците във второто издание на Купата на ЛЕН, учредена от Европейската плувна лига.

Веригата включва четири кръга, а първият е влиятелният Euro Meet в Люксембург този уикенд. Останалите три са в Айндховен, Откритото състезание на Франция и “Сете Коли” в Рим. За всеки един от кръговете домакините си имат личен награден фонд.

“Щастливи и горди сме да предложим още на нашите прелестни спортисти, участващи в Купата по плуване на ЛЕН, която ще бъде измежду акцентите на сезона, чийто връх е Олимпийските игри ", сподели президентът на ЛЕН Паоло Барели.

" Включваме одобрени шампионати в нашата серия. Това е най-хубавият метод да служим на нашите спортисти и федерации и да насърчаваме европейските водни спортове ", добави италианецът.

Наградният фонд от 100 хиляди евро ще си поделят най-хубавите петима при мъжете и дамите. Крайното класиране бъде въз основава на двете най-хубави плувания (по точковата система на ФИНА), реализирани в разнообразни кръгове. Победителите в двата пола ще печеля по 16 000 евро.
Общо 785 състезатели от 29 страни ще вземат участие в откриващия шампионат в Люксембург.

Календар на веригата1. Euromeet, Люксембург (24-26 януари)2. Купа Айндховен (9-12 април)3. Open de France, Париж / Шартър (TBD)4. Сете Коли, Рим (26-28 юни)