Над 200 деца и юноши от 22 клуба от страната

...

Над 200 деца и юноши премериха сили в турнира по борба G.P. Group Cup - slava.bg

Над 200 деца и юноши от 22 клуба от страната премериха сили в първото издание на шампионата по свободна битка G.P. Group Cup, който се организира в зала „ Арена Шумен “ в неделя. На два тепиха почитателите на спорта следиха уменията на борци във възрастовите групи: подготвителна, деца, момчета, кадети и юноши.

Сред формалните лица на шампионата бяха кметът на Шумен Любомир Христов, зам.-кметовете Боян Тодоров и Росица Антонова, както и шефът на ОДМВР-Шумен ст. комисар Ялчън Расим.
Състезателите на състезателен клуб „ Шумен “, които дружно с „ Джи Пи Груп “ АД домакинстваха шампионата, завоюваха общо 13 медала, с което завоюваха и купата за отборното класиране, изпреварвайки борците от Добрич и Горна Оряховица.

Златни медалисти станаха Петър Петров при юношите, Алпай Хасанов при кадетите, Ердал Шукри и Стефан Стефанов при децата. Две от специфичните награди също останаха в Шумен. Петър Петров бе избран за най-техничен играч, а Стефан Стефанов – за най-перспективен.
„ За „ Джи Пи Груп “ АД спортът е идея. Ние от години поддържаме родните спортисти и ще продължаваме и отсега нататък. Планираме шампионатът по битка да стане годишен и следващата година да бъде включен в формалния календар на Българската федерация по битка “, разяснява Емил Мартинов, районен управител на „ Джи Пи Груп “ АД за град Шумен.
Източник: slava.bg