Набор 2008 на Металург спечели с 4:1 пернишкото дерби срещу

...

Металург 2008 победи в дербито с Метал-2002

Набор 2008 на Металург завоюва с 4:1 пернишкото дерби против Метал-2002. Домакините изиграха страховит дуел и закономерно се поздравиха с успеха. Металурзи започнаха неприятно мача, заради обстоятелството, че бяха стъписани и обезпокоени в първите минути като позволиха някои неточности и получиха гол. След това демонстрираха темперамент и последователно постановиха своя жанр.

Резултатът не закъсня и означиха два гола и още на полувремето обърнаха мача. През второто полувреме още веднъж бяха по-добрият тим на терена и означиха още два гола. Всички деца се появиха в игра и дадоха всичко от себе. Треньорския щаб са удовлетворени от израстването на децата и представянето на тима,които продължава да надгражда с всеки минал мач.