На този ден през 2001-а година Милан разби тотално големия

...

На този ден през 2001: Милан унищожи Интер /видео/

На този ден през 2001-а година Милан разруши тотално огромния си противник Интер в огромното „ Дерби каузи Манонина”. Това е и най-голямата победа за някой от двата тима в директните им мачове.

„ Росонерите” изпитват проблеми в този миг с изявите си в Серия А, а президентът Силвио Берлускони от ден на ден инициира желанието си да става министър-председател на Италия. Временен треньор на тима е Чезаре Малдини, който размени Алберто Дзакерони, само че отборът финишира шести в Серия А, на четири точки зад петия Интер.

Джани Командини даде задатък на „ росонерите” след три минути и вкара своя втори гол 15 минути по-късно. Двата гола пък пристигнаха след пасове на Сержиньо, който в довечера даде три асистенции и един гол.

Осем минути преди края на първата част фаул от Федерико Гинти направи резултата 3:0, след което Андрий Шевченко бе прецизен от дузпа, с цел да пристигна още един гол от украинския таран.

Сержиньо вкара четвъртия гол в 81-ата минута, а нощта за Интер и Себастиен Фрай стана още по-тежка с крайното 6:0.