На невероятно куриозна ситуация станаха свидетели зрителите на мача между

...

Невиждан куриоз на мач в Румъния

На необикновено куриозна обстановка станаха очевидци феновете на мача сред Петролул и Рапид (Букурещ) от румънската втора дивизия. Срещата приключи при резултат 0:0, само че е цяло знамение, че дуелът завърши без гол, защото домакините пропуснаха три дузпи, а противниците им доиграха срещата с 9 души.

Драмата се разигра в средата на второто полувреме, когато Петролул получи право да извърши дузпа. Зад топката застана Сержиу Арнауту, само че 19-годишният пазач на Рапид Михай Попа избави. Реферът обаче не призна спасяването за постоянно, защото младежът беше напуснал голлинията си по-рано, в сравнение с е позволено по разпоредбите. Младокът получи и жълт картон в тази обстановка. Така 11-метровият углавен удар бе още един, а този път изпълнителят беше различен - Лауренциу Маринеску, само че резултатът бе безусловно същият. Стражът още веднъж избави, само че арбитърът отново не бе склонен с дейностите на Попа, който още веднъж изглеждаше, че нарушава разпоредбите с по-ранно пристъпване напред.

Михай Попа не одобри елементарно това решение и реагира бурно, а това му донесе втори жълт, надлежно червен картон. Така гостите от румънската столица останаха с двама души по-малко от съперника, защото още в 28-ата минута към съблекалните прибързано бе поел и Рареш Лазар.
Източник: fakti.bg