На Държавния турнир до 16 г. проведен в град Русе

...

Тенис успехи на добричлии през уикенда

На Държавния шампионат до 16 година извършен в град Русе Ивелина Христова (ТК " Изида ", гр.Добрич) Спечели конкуренцията в двойковия шампионат с партньорка Рада Колева (ТК " Супер Спорт ", гр.Варна) на финала те се постановиха над Ренета Дженкова (ТК " Добротица ", гр. Добрич) и Александра Момчилова (ТК " Каратанчева “). В Надпреварата по единично Ивелина завоюва 3-то място, а при момчетата имахме двамата представители Дейвид Илиев и Николай Рачев. Дейвид Илиев завоюва 3-то място на единично откакто на 1/4 финалите елеминира дракатично поставеният под номер 1 Марин Абаджиев.

През уикенда Денчо Денчев завоюва конкуренцията в най-високото седмо равнище на шампионата от румънската верига Sportya извършено на кортовете на Търговска колегия “Изида ”. Митко Митев завоюва в пето равнище!

Даниъл Спасов от Търговска колегия " Изида " приключи на трето място на сингъл при юношите до 18 години на шампионата от категория J60 на ITF в Истанбул (Турция). Дани отстъпи на полуфиналите с 0:6, 5:7 на №4 в схемата Каан Косанер от Турция. Преди този мач Спасов реализира три следващи победи при единствено един изгубен сет, като успеха във втория му мач беше против поставеният под №1 в схемата откакто изоставаше с 6/1 и 3/0 Дани съумя да направи необикновен поврат.

На шампионата ITF дами 15 000 $ Куршумлийска Баня Сърбия добричлийката Лидия Енчева доближи до 1/4 финалите, откакто мина сполучливо квалификацийте, а по-късно в главната скица записа 2 победи, като една от успехите беше над 8-мата сложена. На 1/4 финалите Лидия загуби в 2/1 сета от 1-вата сложена Dimitra Pavlou, която е 433 в WTA международна класация. В шампионата взеха присъединяване и още две наши девойки Беатрис Спасова и Дария Великова, които победиха в първия кръг в квалификацийте, само че изгубиха във втори кръг.
Източник: darik.bg