Мюнхен. Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) загуби с 2:3 от

...

ПСЖ Победи като гост Байерн с 3:2 в първи мач от 1/4-финала на Шампионската лига

Мюнхен. Европейският клубен първенец Байерн (Мюнхен) загуби с 2:3 от финалиста в Шампионската лига от предходната година Пари Сен Жермен на " Алианц Арена " в баварската столица в първа 1/4-финална среща от най-престижния клубен шампионат в Европа.
Домакините пропуснаха куп голови положения и това в последна сметка се оказа решаващо.

Килиан Мбапе в третата минута изведе гостите от Париж напред в резултата, а в 28-ата Маркиньос бе прецизен за 0:2. В 37-ата минута Чупо-Мотинг вкара първия гол за Байерн, а в 60-ата Томас Мюлер изравни. Осем минути по-късно Мбапе с втория си гол в мача донесе успеха на своите и приближи ПСЖ до полуфиналите.

Така отборът на Маурисио Почетино е покрай търсения реванш за провалянето с 0:1 от баварците на финала на Шампионската лига през 2020 година.
Източник: focus-news.net