"Монтана" завърши с победа първия етап от Адриатическата лига за

...

Монтана завърши груповата фаза на Адриатическата лига с победа

"Монтана " приключи с победа първия стадий от Адриатическата лига за дами. Тимът се наложи над хърватския Рагуза като хазаин с резултат 96:74 Така баскетболистките на Стефан Михайлов приключват с актив 7:3 в групата – колкото и "Партизан ", само че ще завършат трети поради двете загуби в директните мачове, а сръбския отбор – втори.
Във втория стадий осемте най-хубави тима от двете групи в първия ще играят всеки против всеки на разменено посещение, а най-хубавите четири ще излъчат първенеца във Файнъл 4.
Монтанки започнаха мача със ужасно нахлуване и натрупаха голяма преднина през първата част за резултат 37:20. До почивката мощната игра на "Монтана " продължи и разликата скочи до цели 26 точки. След подновяването на играта темпото внезапно спадна, а гостите съумяха да стопят част от недостига си, само че той остана над 20 точки. До края мачът просто бе доигран.
Всички в състава на победителките влязоха в игра и записаха точки. 12 плюс по 5 битки и асистенции записа Цветомира Шаренкапова, а по 11 – Виктория Стойчева и Мария Желязкова. За "Рагуза " Йосипа Зовко наниза 23 точки и хвана 6 битки.
Източник: bulnews.bg