"Монтана" завърши наравно 1:1 при гостуването си на "Пирин" в

...

С петия си гол за сезона Наско Илиев донесе точка на Монтана в Благоевград

"Монтана " приключи наедно 1:1 при гостуването си на "Пирин " в първа среща от Х кръг на шампионата на Втора лига. Въпреки 30-градусовата горещина на стадион „ Христо Ботев “ в Благоевград двата тима направиха един много добър и оспорван мач.
Гостите влязоха малко по-добре в него, владееха повече топката, само че мъчно стигаха до рискова непосредственост пред вратата на противника. Първата такава стана в 18-та мин., когато Тони Тасев стреля от фаул, само че вратаря Димитър Пангев мазета в корнер. Малко по-късно Николай Минков откри по левия фланг Галин Ташев, последва остро центриране в наказателното поле, само че там Атанас Илиев не съумя да засече топката. Домакините поведоха в 31-та мин. след образцова офанзива тръгнала от Иван Вълчанов, продължена от Владислав Златинов и приключена сполучливо от Мартин Динов.
След почивката монтанци още веднъж бяха с една концепция по-идейният тим на терена и в 54-та мин. съумяха да изравнят. Борислав Балджийски лиши една топка в средата на терена, откри вдясно Тони Тасев, който комбинира с Атанас Илиев и голмайсторът на гостите, откакто литна вратаря я изпрати в мрежата му. Три минути преди края неточност в центъра на защитата на "Монтана " разреши на Ивайло Михайлов да излезе самичък против вратаря Васил Симеонов, който се хвърли в краката му и избави.

"Пирин " (Благоевград) – "Монтана " 1:1

"Пирин ": Димитър Пангев, Александър Бастунов, Биила Калемба Антонио, Владислав Златинов-кап. (73-Ивайло Михайлов), Габриел Перейра да Силва, Глоар Антонио, Емил Петров (67-Конър Хендерсон), Мартин Динов, Мирослав Пушкаров, Христос Контохристос, Иван Вълчанов. Треньор: Иво Тренчев.
"Монтана ": Васил Симеонов; Валери Христов, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Костадин Гаджалов, Димитър Илиев, Николай Минков (73-Владомир Айтов), Борислав Балджийски (85-Мирослав Антонов), Атанас Илиев, Николай Цветков(56-Сергей Георгиев), Тони Тасев. Треньор: Владимир Иванов

Голмайстори: Мартин Динов (31), 1:1 Атанас Илиев (54).

Главен арбитър: Димо Димов.
Асистенти: Николай Чакъров, Станимир Трифонов.

Жълти картони: Ивайло Михайлов(Пирин); Атанас Илиев(Монтана).

Стадион: „ Христо Ботев”-400 фенове.