Монтана загуби от гостуващия Будучност с 55:63 (15:17, 17:13, 11:18,

...

Монтана загуби от Будучност в последния си мач от редовния сезон в Адриатическата лига

Монтана загуби от гостуващия Будучност с 55:63 (15:17, 17:13, 11:18, 12:15) в мач без значително значение от последния 18-и кръг на постоянния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за дами. Двата отбора към този момент си бяха обезпечили място във Финалната четворка, а с триумфа черногорките се изкачиха на върха в подреждането с 33 точки, до момента в който българките останаха на третата позиция с 31 точки.

Гостенките започнаха добре дуела и поведоха с 9:0, само че последователно Монтана понижи изоставането си и при започване на втората част стигна до поврат при 19:17, а по-късно се отдръпна с преднина от 32:30 на отмора.

Будучност започва мощно и второто полувреме със 7 безответни точки, само че домакините още веднъж съумяха да стигнат до равнене при 41:41. В идващите десетина минути черногорките направиха основна серия от 14:4 и дръпнаха с 55:45, а в последните четири минути резервираха преимуществото си.

Тина Требец беше най-хубава за Монтана с 10 точки и 6 битки. Капитанката на гостенките Николина Бабич пък изпъкна със 17 точки, 10 асистенции и 7 битки.

Финалната четворка на конкуренцията ще се състои на 21 и 22 март в Стара Загора, като с изключение на Будучност и Монтана, преди последния кръг от постоянния сезон домакинът Берое и Цинкарна Целе (Словения) също към този момент си осигуриха място в нея. Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg