Монтана продължава с успешното си представяне от началото на сезона. Без

...
Монтана продължава с успешното си представяне от началото на сезона.
Без

Фичо с гол и червен картон при победата на Монтана с 1:0 над Черноморец в Бургас

" Монтана " продължава с сполучливото си показване от началото на сезона.
Без 6 съществени футболисти отборът на Николай Митов се наложи с 1:0 при гостуването си на " Черноморец " (Бургас) и излезе на първото място във краткотрайното класиране. Филип Ежике-Фичо донесе трите точки за тима си, само че 10 минути преди края на мача получи втори жълт и червен картон и ще пропусне районното дерби с " Бдин " (Видин) идната сряда на стадион „ Огоста “.
Двубоят стартира равностойно, като играата се водеше най-вече в средата на терена. Минута преди края на първото полувреме обаче монтанци поведоха. Стефан Каменов и Владислав Цеков-Каската комбинираха от ляво, Цеков проби сред двама бранители на " Черноморец " и откри непокрит в наказателното поле Филип Ежике, а той изпрати топката зад досегашния си съотборник Димитър Тодоров.
Малко след почивката Фичо изведе Влади Цеков самичък против вратаря, само че той не съумя да го преодолее. Последваха мощни минути за домакините, които сътвориха няколко рискови обстановки за гол, само че без резултат. Веднъж вратаря Васил Симеонов се намеси авторитетно, а в различен случай Богдан Костов мазета от голлинията.
В 80-та мин. основният арбитър Любослав Любомиров изгони пресилено Филип Ежике, откакто му подвигна втори жълт и червен картон, за посегателство без контакт против вратаря при една противоречива топка. В добавеното време влезлият като запаса Ливан Обисса преодоля с лекост Мартин Димитров и се откъсна самичък против стража на Черноморец, само че бранителят на домакините го задържа и бе изпъден с пряк червен картон.

Стартови сформира:
" Черноморец ": Димитър Тодоров, Георги Господинов, Петър Генчев, Мариян Димитров, Стоян Мантаров, Филип Ангелов, Петър Патев-кап., Венцислав Славов, Даниел Иванов, Живко Петков, Стоянчо Велинов. Треньор: Ангел Стойков.

" Монтана ": Васил Симеонов, Богдан Костов, Денис Динев, Димитър Буров, Костадин Илиев, Антон Тунгаров, Стефан Каменов, Франк Ландри, Филип Ежике, Александър Тодоров, Владислав Цеков. Треньор: Николай Митов.
Източник: bulnews.bg