"Монтана" продължава без загуба от началото на сезона в женската

...

Монтана записа победа над Славия на старта на Първата четворка

"Монтана " продължава без загуба от началото на сезона в женската А група. На старта на Първата четворка отборът победи Славия 86:54 в среща, изиграна в столичната зала "Триадица ". Гостите водеха съвсем през целия мач, само че огромната разлика пристигна след мощна последна четвърт.
В идващия кръг "Славия " гостува на Рилски състезател, до момента в който "Монтана " посреща "Берое " /Стара Загора/.
Мачът стартира доста оспорвано, само че по-късно гостите дръпнаха с няколко точки и след 10 минути игра водеха с 18:12. Баскетболистките на Стефан Михайлов поддържаха задатъка си и през втория интервал, като на почивката той бе 9 точки.
След паузата преднината на "Монтана " доближи 15 точки, само че домакините съумяха да смъкват на 7. В края на частта обаче преднината на вицешампионът още веднъж бе двуцифрена -11. Гостите изиграха доста мощна последна четвърт, която завоюваха с 31:10 и в нея не дадоха късмет на своя противник.
Много мощен мач за победителките изигра Христина Иванова, която приключи с 30 точки и 10 битки. Цветомира Шаренкапова и Даниела Петева прибавиха по 12 точки.
За "Славия " с 21 точки е Антония Филипова, 14 има Естер Мичева, а с 10 се регистрира Емилия Янчева.
Източник: bulnews.bg