„Монтана“ победи с 3:2 ЦСКА-София във втората проверка на "червените"

...

Гръмка победа на Монтана с 3:2 над ЦСКА в София

„ Монтана “ победи с 3:2 ЦСКА-София във втората инспекция на "червените " преди старта на новия сезон в efbet Лига. Спарингът беше и финален за отбора преди първия кръг в шампионата. Али Соу (13) откри резултата на стадион "Българска войска ", а Борислав Балджийски (35) изравни. Валентин Антов (44) още веднъж даде преднина на ЦСКА-София в края на полувремето. Хубава офанзива по десния фланг беше приключена от Росен Кръстев (74), а резултатът още веднъж беше подравнен. Валери Христов (90) матира Евтимов с прекрасен удар отвън наказателното поле. Преди началото на дуела беше и формалното показване на тима за идната акция. Мачът се играе пред празни трибуни.
Още в 9-ата минута "червените " можеха да излязат напред в резултата след добра офанзива, приключила с центриране на Тиаго от левия фланг към Али Соу. Нападателят на ЦСКА-София засече от въздуха с левия си крайник, само че ударът му срещна страничната греда, а по-късно вратарят на „ Монтана “ улови без проблеми. В 13-ата минута обаче Соу се разписа след доста положително подаване по земя в наказателното поле на Рафаел Енрике. Крилото видя своя съотборник и пусна пас по земя, а нападателят изпревари стража на гостите.
В 35-ата минута новаците в елита стигнаха до равнене. Димитър Илиев бе изведен самичък против Бусато, само че Юрген Матей направи страховит шпагат момент преди халфът да шутира. При рухването си Илиев несъзнателно продължи топката към непокрития Балджийски, който на празна врата осъществя с лекост. Футболистите на Стамен Белчев пък имаха искания, че Балджийски е бил в състояние на засада.
Все отново в края на полувремето Валентин Антов още веднъж изведе ЦСКА-София напред, останал непокрит. Центриране от директен свободен удар докара до напрежение в наказателното поле на „ Монтана “, отбраната на новака в efbet Лига не съумя да почисти напред, а топката падна тъкмо пред крайници на младока, който не сбърка.
В 74-ата минута гостите от „ Монтана “ изравниха за повторно. Тони Тасев сподели положителната си скорост по десния фланг, центрира в наказателното поле по земя, а Росен Кръстев с елегантно допиране матира Димитър Евтимов, появил се в игра в хода на второто полувреме. В заключителните минути Валери Христов с прекрасен удар матира Евтимов за трети път.

ЦСКА-София – „ Монтана “ 2:3
1:0 Али Соу (13)
1:1 Борислав Балджийски (35)
2:1 Валентин Антов (44)
2:2 Росен Кръстев (74)
2:3 Валери Христов (90)

Стартови сформира:
ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов, Валентин Антов, Брадли Мазику, Юрген Матей, Амос Юга, Тиаго Родригес, Тонислав Йорданов, Юнус Санкаре, Рафаел Енрике, Али Соу;
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 5. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Жул Кейта, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Митко Митков, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери

„ Монтана “: Марин Орлинов, Александър Башлиев, Иван Михов, Стефан Цонков, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Йордан Йорданов, Борислав Балджийски, Николай Цветков, Тони Тасев, Николай Минков