"Монтана" победи с 3:1 "Кариана"/Ерден/ в регионалното дерби на 18-ия

...

Монтана победи с 3:1 Кариана и ще зимува в Топ 3

"Монтана " победи с 3:1 "Кариана "/Ерден/ в районното дерби на 18-ия кръг на Втора лига. Головете паднаха след почивката, а монтанци ще зимуват трети във краткотрайното класиране.
До почивката на два пъти Атанас Илиев и един път Сергей Георгиев не съумяха да вкарат за "Монтана ". Най-чистото състояние за ерданчани пропусна Халил, чийто удар в 39-та минута мина до гредата. В 48-та минута Николай Цветков – Демона се възползва от неточност в отбраната на Кариана и откри резултата. Топката срещна лявата странична греда исе оплете в мрежата.
Девет минути по-късно с глава Николай Дичев можеше да върне карианци в мача, само че ударът му мина на сантиметри от гредата. В 60-та минута капитанът на "Кариана " Евгени Игнатов – Бамзе, бе съборен в наказателното поле на "Монтана ". Главинят арбитър Иван Иванов остана безгласен. Топката попадна у Атанас Илиев, който напредна самичък и вкара за 2:0. В 79-та минута удар на Димитър Илиев бе изчистен съвсем от голлинията на гостите от Ангел Цолов. На два пъти Игнатов имаше късмет, само че не вкара. В 89-та минута с шут по диагонала Тони Тасев бе прецизен за 3:0. Във втората минута от добавеното време с глава Георги Илиев докара нещата до 3:1.
Старши треньорът на "Кариана " Веселин Великов бе безапелационен, че съдията не е дал чиста дузпа против Игнатов.
Така тандема Светлан Кондев – Венци Иванов направиха три победи от три мача и оставиха "Монтана " на трето място.

Монтана – Кариана 3:1

1:0 Николай Цветков /48/
2:0 Атанас Илиев /60/
3:0 Тони Тасев /89/
3:1 Георги Илиев /90+2/

"Монтана ": Симеонов, Христов, Михов, Петров, Гаджалов, Айтов /63-Йорданов/, Д.Илиев, Тасев, Ат.Илиев /72-Антонов/, Цветков /88-Минков/, Георгиев
"Кариана ": Станев, Цолов, Г.Илиев, Николов, Дичев, Мичев /78-Чакъров/, Игнатов, Тодоров, Търтов /46-Ив.Илиев/, Бастунов, Халил

Жълти картони: Георгиев, Йорданов /Монтана/: Г.Илиев, Игнатов /Кариана/