Монпелие срази Монако с 3:2 в истински спектакъл. Домакините поведоха

...

Монпелие шокира Монако в истински трилър

Монпелие съкруши Монако с 3:2 в същински театър. Домакините поведоха с 2:0, само че бяха изравнени от монегаските. В самия завършек на мача Стефан Мавидиди се трансформира в воин за своите с топовен изстрел, с който остави Александър Нюбел беззащитен.

Сепе Уахи се възползва от благополучен рикошет и от воле разпечата вратата на Монако в 13-ата минута. Двадесет по-късно Мавидиди с удар от дъгата направи резултата 2:0, само че за злощастие на Монпелие Бен Йедер понижи единствено две минути по-късно.

През второто полувреме отборът от Южна Франция имаше няколко шанса, само че Нюбел свърши работата си по страховит метод. Десет минути преди края на срещата Вандерсон, с гол след бъркотия в защитата на Монпелие изравни резултата.

В първата минута на добавеното време Стефан Мавидиди хвърли домакинските последователи в възторг, като разстреля Нюбел от непосредствена непосредственост, след страховит пробив на Николас Коца.