Монако разгроми с 4:0 Метц на своя стадион "Люи II".

...

Монако разгроми Метц и диша във врата на лидерите

Монако разгроми с 4:0 Метц на своя стадион "Люи II ". Така отборът от Княжеството към този момент има 62 точки и се изкачи на третото място в класирането. Лидерите ПСЖ и Лил са с точка повече, само че и мач по-малко. Метц даде сериозен отпор през първото полувреме, само че рухна след почивката. Резултатът бе открит в 50-ата минута, когато Сеск Фабрегас от дузпа не остави шансове на вратаря Марк-Урел Гаяр. Само след две минути Кевин Фоланд направи 2:0. В заключителните минути на сцената излезе резервата Висам Бен Йедер, който в 64-ата минута размени Стеван Йоветич. 30-годишният нападател блесна с две попадения (77, 89-дузпа) за крайното 4:0. Метц приключи мача в понижен състав, откакто ганайският бранител Джон Бойе си изкара два жълти картона в рамките единствено на две минути и бе изпъден в 87-ата минута.