Монако изпусна ценни три точки в борбата за оцеляване в

...

Дузпа в края лиши Монако от ценни три точки в Лига 1

Монако изпусна скъпи три точки в битката за оцеляване в Лига 1. В мач от 24-ия кръг на шампионата отборът на Леонардо Жардим приключи 2:2 при гостуването си на Монпелие. " Монегаските " на два пъти повеждаха в резултата, само че домакините стигнаха до точката с попадение в добавеното време от дузпа.

В 14-ата минута Бало Туре центрира в наказателното поле, където Желсон Мартинш с удар от въздуха откри резултата.

Монако задържа задатъка си до 66-ата минута, когато Гаетан Лаборде се разписа след безредие в наказателното поле на гостите.

" Монегаските " още веднъж излязоха напред в 82-ата минута. Вратарят на Монпелие мазета мощен удар на Мартинш, само че при добавката Фалкао не сбърка.

В 90-ата минута Анди Делорт оформи крайното 2:2 от дузпа. В добавеното време Джемерсон от гостите получи втори жълт картон.

Така Монако събра 19 точки и заема 18-о място във краткотрайното класиране.
 Официално: Монако притегли Винисиус