Моделът Zetta влиза в серийно производство до края на годинатаПървият

...
Моделът Zetta влиза в серийно производство до края на годинатаПървият
Коментари Харесай

Руски електромобил идва на цена от 5200 евро

Моделът Zetta влиза в серийно произвеждане до края на годината

Първият съветски електрически автомобил Zetta е стилен, с три порти, и оптималната скорост 120 км/ч
(снимка: Министерство на индустрията и търговията на РФ)

Серийното произвеждане на първия съветски електрически автомобил Zetta ще стартира в Толиати в края на тази година, заяви в изявление за ТАСС министърът на индустрията и търговията Денис Мантуров. По неговите думи, вероятен е и експорт на машината.

Съгласно предварителните проекти, серийното произвеждане трябваше да стартира през първото тримесечие на 2020 година „ Ясно е, че пандемията внесе корекции в развиването на плана. Надявам се, че всички процедури за узаконяване ще приключат до края на годината…, и сътрудниците ще стартират серийно произвеждане ”, споделя Мантуров.

Според министъра, компанията производител има потребност от спомагателни вложения в размер на 100 милиона рубли (около 1,2 млн. евро). Въпросът за разпределението на средствата би трябвало да бъде прегледан от експертния съвет на Фонда за индустриално развиване в края на август.
още по тематиката
„ Към днешна дата е получен WMI кодът, който дефинира положението на автомобилния производител, съединени са предсерийните електрически автомобили, стадият на узаконяване е приключен на 70%. В момента се прави пилотно сглобяване ”, прецизира Мантуров.

Говорейки за опцията за експорт на съветски електрически коли, Мантуров отбелязва, че най-малко първичният бизнес план включва такава опция.

Zetta е първият съветски електрически автомобил и ще се създава серийно в Толиати. Това е плътно возило с три порти, което развива оптималната скорост 120 км/ч. По-рано Росийская газета заяви, че Zetta в базова настройка ще коства 450 хиляди рубли (около 5200 евро).
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР