Много трудно отборът на Барселона пречупи Атлетик Билбао за 1:0

...

Тийнейджър измъкна Барса срещу Атлетик Билбао

Много мъчно тимът на Барселона пречупи Атлетик Билбао за 1:0 в дуел от 10-ия кръг на Ла Лига и след седмица ще посрещне Реал Мадрид единствено на точка от “белите ”.

Вечерта на “Монтжуик ” беше паметна за школата на каталунците “Ла Масия ”, тъй като следващият гений от нея донесе триумфа на отбора, освен това в дебюта си. Това в този момент беше 17-годишният Марк Гиу, който се появи като промяна в 79-ата минута и секунди по-късно вкара гола с първия си шут въобще.

Попадението пристигна в миг, в който срещата по-скоро отиваше към “хикс ”, тъй като вратарят на “баските ” Унай Симон правеше избавяне след избавяне. Националният пазач на Испания отрази шест удара, като най-малко половината от тях бяха от така наречен чисти голове. В 10-ата минута пък напречната греда лиши Жоао Феликс от попадение.
Източник: lupa.bg