Младият отбор на Академик смаза в Свищов едноименния тим на

...

Павликени си тръгна от Свищов с девет гола

Младият тим на Академик смаза в Свищов едноименния отбор на Павликени с 9:0 в полуфинал на Област Велико Търново от шампионата за купата на Аматьорската футболна лига.

Интригата изчезна още през първото полувреме, когато два гола вкара Димитър Костадинов, по един път се разписаха съотборниците му Александър Стоянов, капитана Иван Ганев, Божидар Матеев, Петър Петров, а футболист от Павликени си вкара и автогол. След почивката юношата Виктор Пенев увенча дебюта си в мъжкия футбол с попадение. Костадинов пък оформи своя хеттрик.

Гостите играха без много от титулярите си. Домакините пък започнаха с най-хубавото, само че състезателите им играха на непривични постове. След началния половин час треньора им Росен Илков извади от игра Ганев, Матеев и Борислав Марков. След почивката не се появиха Стоянов и вратаря Виктор Владимиров. Така „ студентите “ се класираха за регионалния край, където ги чака Локомотив (Горна Оряховица).