Младите футболисти на Левски спечелиха за трети пореден път турнира

...

Младите футболисти на Левски спечелиха турнира Трифон Иванов

Младите футболисти на Левски завоюваха за трети следващ път шампионата в памет на легендата на българския футбол Трифон Иванов, оповестиха от клуба.

На финала "сините " разгромиха ЦСКА с 5:0. Две попадения означи Стивън Гаоте, по едно прибавиха Любомир Каракашев и Иво Матев, а петото бе автогол на състезател на противника.

Надпреварата на стадион "Ивайло " във Велико Търново бе на Футбол 9, за дeцa, poдeни cлeд 1 янyapи 2008 година, като мачовете се играха в две полувремена от по 30 минути.

Възпитаниците на треньора Милен Гаджев стартираха конкуренцията с две разгромни победи в своята група – 5:1 против Берое и 8:0 над домакина Етър. ЦСКА завоюва другата група, в която бяха още тимовете на Черноморец 1919 Бургас и Локомотив Горна Оряховица.

Шампионите получиха златни медали и купата за първо място от заместник- кмета на Община Велико Търново проф. Георги Камарашев.

Призът „ стоманен бранител “ бе връчен на бранителя на Левски - Стоян Лазаров от Леля Маринка, майка на Трифон Иванов, щерка му Галя Иванова и Бончо Генчев, ръководител на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново.