Младите футболисти на Левски спечелиха за трети пореден път турнира

...

Левски спечели турнира в памет на Трифон Иванов

Младите футболисти на Левски завоюваха за трети следващ път шампионата в памет на легендата на българския футбол Трифон Иванов. На финала „ сините “ разгромиха ЦСКА-София с 5:0. Две попадения означи Стивън Гаоте, по едно прибавиха Любомир Каракашев и Иво Матев, а петото бе автогол на състезател на противника.

Надпреварата на стадион " Ивайло " във Велико Търново бе на Футбол 9, за дeцa, poдeни cлeд 1 янyapи 2008 година, като мачовете се играха в две полувремена от по 30 минути.

Възпитаниците на треньора Милен Гаджев стартираха конкуренцията с две разгромни победи в своята група – 5:1 против Бероe и 8:0 над домакина Етърe. ЦСКА-София завоюва другата група, в която бяха още тимовете на Черноморец Бс и Локо Гражданско отделение.

Шампионите получиха златни медали и купата за първо място от заместник- кмета на Община Велико Търново проф. Георги Камарашев.

Призът " стоманен бранител " бе връчен на бранителя на " Левски " Стоян Лазаров от Леля Маринка, майка на Трифон Иванов, щерка му Галя Иванова и Бончо Генчев, ръководител на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново.
Източник: duma.bg