Младежкият тим на България (до 21 години) записа победа с

...

Младежкият тим на България надигра Финландия

Младежкият отбор на България (до 21 години) записа победа с 1:0 над Финландия във втората си контрола в испанския курорт Марбея. Възпитаниците на Александър Димитров изнесоха доста мощен мач и затвърдиха положителните усещания от дуела със Северна Ирландия преди 3 дни, в който макар отрицателния резултат (0:1) още веднъж демонстрираха стойностен футбол.

България (U21) стартира интензивно и тактически вярно против мощния противник, който единствено преди три дни реализира разгромна победа над връстниците си от Норвегия с 8:3. С дисциплинирана игра младите " лъвове " съумяха да наложат предимство преди почивката и да стигнат до повече голови положения.

Първата сериозна опция се откри пред десния ни бранител Иван Турицов, чийто изстрел отблизо разстояние бе избавен от финландския вратар Кето. В 30-ата минута обаче полузащитникът на Витоша (Бистрица) Лъчезар Котев овладя ловко пред границата на наказателното поле и с обмислен изстрел в левия ъгъл не остави късмет на стража за 1:0. До края на полувремето българите имаха опция да осъществят още едно попадение, откакто централният нападател Калоян Кръстев бе изведен самичък против Кето, който съумя да парира първия му изстрел, а при добавката топката мина на сантиметри от гредата.

И след почивката българският отбор продължи да стои устойчиво. С деликатни дейности в защита, комбинативни офанзиви и битка за всяка топка възпитаниците на Димитров не оставиха шансове на финландците. В 64-ата минута след центриране на Здравко Димитров сантиметри не доближиха на Калоян Кръстев да засече топката в мрежата, а малко по-късно Тилев насочи мощен, само че неакуратен изстрел от отлична позиция. До края стихийният напън на финландците не донесе резултат, а в продължението резервата Атанас Кабов можеше да направи 2:0, само че опитът му да порази опразнената врата не сполучи. Така Александър Димитров записа първата си победа отпред на българските юношески национали.

Съставът на България: 1. Даниел Наумов, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 14. Ангел Лясков (59 - 7. Ивайло Найденов), 19. Иван Турицов, 5. Алекс Петков (90 - 3. Васил Добрев), 8. Иван Тилев (90 - 6. Илия Юруков), 21. Лъчезар Котев, 22. Здравко Димитров (73 - 17. Атанас Кабов), 10. Георги Русев (59 - 11. Светослав Ковачев), 16. Калоян Кръстев (73 - 9. Тонислав Йорданов).
Селекционер: Александър Димитров.