Младежкият национален отбор по футбол отстъпи с 0:1 на връстниците

...

Швейцария отдалечи младежите от Евро 2023

Младежкият народен тим по футбол отстъпи с 0:1 на връстниците си от Швейцария в европейска подготовка. Единственият гол на наводнения терен на стадион „ Славия “ вкара Кастриот Имери в края на първото полувреме. Малко преди този момент попадение на Филип Кръстев бе анулирано поради засада.

С триумфа „ кръстоносците “ събраха 10 точки и остават водачи в групата. Нашите са на второ място във краткотрайното класиране с шест точки.

Срещата стартира равностойно. В 6-ата минута Мартин Петков извърши нарушаване против Зоом отдясно на наказателното поле. Имери опита удар във вратата, само че топката срещна стената и излезе в корнер. Гостите се задържава по-дълго в половината на "лъвчетата ". Имери направи нови два опита за удар, само че безрезултатно. В 16-атата минута швейцарците проведоха рискова контраофанзива. Рийдер изведе Окафор отляво. Нападателят бе безусловно самичък, нахлу в наказателното поле, само че си поведе мощно топката и Христов съумя да улови.

Десет минути по-късно Имери центрира остро от директен свободен удар, а Христов излезе неразчетено. Виктор Попов съумя да почисти в корнер пред Ндойе, който щеше да нанесе голов удар. В 34-ата минута България бе покрай гол. Митков откри на близката греда Груев от корнер. Халфът на Вердер продължи за Петров, който от няколко метра прати топката над вратата. Гостите незабавно дадоха отговор с отлична офанзива, само че Окафор се размина с топката.

В 42-ата минута Петков опита пас към Филип Кръстев отляво. След рикошет топката стигна до халфа, който проби по аутлинията и насочи удар. Вратарят не се намеси добре и кълбото се озова в мрежата. Оказа се обаче, че българският футболист е бил в състояние на засада, а също така останаха подозрение, че топката е излязла и в навън.

Две минути по-късно "кръстоносците " поведоха. Гостите получиха опция да извърша директен свободен удар на към 20 метра от вратата. Зад топката застана Имери, който с удар в десния ъгъл, макар намесата на Христов, опъна мрежата.

Втората част стартира с отлична интервенция на Мартин Атанасов. Окафор се оказа самичък против вратаря след неточност на Чернев. Футболистът на Славия обаче с превъзходен шпагат съумя да избие топката преди нападателят да шутира. В 68-ата минута Христов се намеси добре след шут на Имери от директен свободен удар.

В 80-ата минута Чернев сбърка, което разреши на Окафор да му отнеме топката. Нападателят обаче реши да стреля без подготовка, само че неопределено. Шест минути по-късно Рийдер комбинира с Имери. Голмайсторът напредна и стреля в навън по диагонала. В продължението на мача шут на Попов от отдалеченост излезе в корнер след рикошет. След неговото осъществяване Петров опита задна ножица, само че топката бе изчистена пред голлинията.

БЪЛГАРИЯ (21) – ШВЕЙЦАРИЯ (21) 0:1

0:1 Кастриот Имери (45)

Стартови сформира:

България: 12. Дамян Христов, 6. Виктор Попов, 20. Симеон Петров, 4. Атанас Чернев, 18. Димитър Стоянов, 14. Филип Кръстев (74 - Станев), 8. Илия Груев (74-Бауренски), 15. Мартин Атанасов, 19. Митко Митков (81 - Минчев), 9. Мартин Петков (62 - Ангелов), 10. Владимир Николов /к/

Резерви: 1. Виктор Николов, 2. Димо Кръстев, 5. Йоан Бауренски, 7. Станислав Шопов, 11. Мартин Минчев, 13. Кольо Станев, 16. Мартин Дичев, 21. Денислав Ангелов, 22. Асен Дончев.

Селекционер: Александър Димитров.

Швейцария: 1. Зайпи, 20. Омерагич, 4. Стергиу /к/ (46-Хусич), 5. Бурх, 17. Кроних, 8. Янкевиц, 6. Зоом, 22. Рийдер, 10. Имери (90 - Красники), 14. Ндойе (86 - Стойлкович), 7. Окафор (82-Амдуни)

Резерви : 21. Келер, 2. Хусич, 3. Око, 9. Стойлкович, 13. Адриан, 15. Барес, 16. Шюпбах, 18. Красники, 23. Амдуни

Селекционер: Мауро Лустринели.

Ж.к: Петров, Атанасов (България); Ндойе, Имери, Зоом, Омерагич, Янкевиц, Амдуни (Швейцария).