Младежкият национален отбор на България (U21) загуби с 0:1 от

...

Сърбия нокаутира младите "лъвове" в края

Младежкият народен тим на България (U21) загуби с 0:1 от Сърбия в третия си мач от група 5 на европейските квалификации.

" Плавите " стигнаха до успеха на стадион " Славия " в София с гол в 87', маркиран от Филип Ступаревич. Нападателят на гостите се разписа с удар от отдалеченост.

Двубоят бе равносилен, а " лъвовете " изпуснаха отличен късмет в 53', когато Калоян Кръстев се озова самичък против сръбския вратар и стреля технично, само че топката се отби в левия непряк дирек. Гредата обаче спря и " плавите " в 64' след удар от воле на Лука Илич.

Успехът изкачи Сърбия до третата позиция в групата с актив от 4 точки, колкото има и България на четвъртото място. Лидер е Полша със 7, пред Русия с 5.

На 15 октомври (вторник) България гостува на Латвия в четвъртия си мач от квалификациите.

България: 1.Наумов, 19.Турицов, 15.П.Христов, 5.Петков, 2.Попов, 14.Иванов, 18.Юруков (73'-Антов), 21.Котев, 17.Минчев (46'-Ковачев), 7.Кръстев, 9.Йорданов

Сърбия: 1.М.Илич, 2.Деветак, 3.Павлович, 4.Нишич, 7.Аджич, 8.Л.Илич, 9.Влахович, 14.Бирманчевич, 15.Маркович, 20.Н.Петрович, 21.И.Илич
Източник: btvnovinite.bg