Младежкият национален отбор на България по футбол постигна отлична победа

...

Младежите разбиха лидера Полша с класика

Младежкият народен тим на България по футбол реализира отлична победа в квалификациите за Евро 2021. Младите “лъвчета” разрушиха с 3:0 водача Полша в петия си мач от конкуренцията. Левскарят Станислав Иванов (51 и 61) вкара два от головете, а един добави Тонислав Йорданов (Литекс). На стадион " Славия " мача изгледа и министър председателят Бойко Борисов. В игра се завърна Андреа Христов и с брат си Петко Христов владееха центъра на отбраната. Крайни бранители пред вратаря и капитан Даниел Наумов бяха Ангел Лясков и Иван Турицов. В халфовата линия бяха Ивайло Найденов, Валентин Антов и Лъчезар Котев, а н предни позиции действаха Тонислав Йорданов, Калоян Кръстев и Станислав Иванов.
Първата заплаха в мача бе пред вратата на поляците. Андреа Христов се озова на чиста позиция пред наказателното поле и бе спънат. При осъществяването на фаула топката рикошира в стената и стигна до Станислав Иванов, само че крилото на Левски не съумя да я насочи към вратата. В средата на полувремето Наумов трябваше да се намесва на два пъти след далечни удари на Листовски и Йоживяк. В края на полувремето нашите подвигнаха оборотите и стигнаха до резултат. Първо Антов се оказа на чиста позиция, само че шутира в гредата. Само минута по-късно обаче клед неточност в отбраната на поляците Станислав Иванов открадна топката, напредна и подаде към Тонислав Йорданов. Нападателят на Литекс стреля и след рикошет топката влезе в мрежата на Грабара.
Скоро след паузата Лъчезар Котев изведе чудесно зад отбраната Иванов, който овладя топката и я прати около вратаря за 2:0. След още 10 минути Иванов напредна отдясно, финтира Собочински и прати топката мощно във вратата на Грабара за трети път.
В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто Карол Фила получи втори жълт картон. При това състояние българите взеха решение да управляват умерено обстановката на терена, до момента в който поляците изгубиха очаквания, че могат да стигнат до нещо в дуела.
С класическия триумф България се върна в борбата за първите две места в Група 5. Тимът на Александър Димитров е на трета позиция с актив от 8 т. След загубата през днешния ден поляците отстъпиха лидерската позиция на Русия. Полша е с 10 т, а " Сборная " води с 11. Следващият дуел на младежите е в края на март 2020 против Естония в София.

БЪЛГАРИЯ U21 - ПОЛША U21 3:0
1:0 Йорданов (45) 3:0 Иванов (51 и 61)

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 19. Турицов, 2. А. Христов, 15. П. Христов, 4. Лясков, 16. Найденов, 6. Антов, 21. Котев, 9. Йорданов, 7. Кръстев, 10. Иванов
ПОЛША: 1. Грабара, 3. Пестка, 4. Собочински, 5. Валукиевич, 6. Амбросиевич, 7. Йожвяк, 10. Кимала, 14. Листовски, 15. Гуми, 17. Богуш, 19. Фила
ЧЕРВЕН КАРТОН: Карол Фила (П-69)
СЪДИЯ: Ярослав Козик (Украйна)
СТАДИОН: “Славия”, София
Източник: duma.bg