Младежкият национален отбор на България играе срещу Сърбия в трети

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: България U21 - Сърбия U21 0:0 на почивката

Младежкият народен тим на България играе против Сърбия в трети квалификационен мач от група 5 за Евро 2021. Срещата на стадион "Славия " стартира в 19:00 часа.

Срещата стартира внимателно и за двата отбора.

В 12-а минута Сърбия получи първата си добра опция да открие резултата. Даниел Наумов излезе да посрещне Велко Бирманчевич, получил положително извеждащо подаване, а Лука Илич видя опция да го трансферира, само че Петко Христов се намеси уместно и извади топката в ъглов удар. След осъществявания ъглов удар Наумов съумя да избие топката.

Минута по-късно капитанът на тима Лука Аджи извърши корнер от другата страна на вратата, а Наумов още веднъж мазета.

Първата опция за "лъвчетата " бе в 15-а минута, когато Лъчезар Котев опитва удар от сериозна отдалеченост, само че топката излезе в навън.

В 28-ата минута Станислав Иванов сподели отлична техника в наказателното поле и центрира топката, само че Петко Христов и Калоян Кръстев останаха под топката.

Две минути по-късно Виктор Попов извърши нарушаване против Бирманчевич, за което сърбите извършиха свободен удар. Лука Илич изпрати топката към вратарското поле, само че за благополучие нямаше сръбски футболист, който да нанесе удар.

В 35-ата минута "лъвчетата " имаха искания за дузпа откакто Турицов центрира към наказателното поле, където беше Тонислав Йорданов. Българинът с свлече на земята след единоборство със Светозар Маркович. Съдията обаче подмина обстановката и сподели жълт картон на Йорданов за симулация.

В края на първата част Даниел Наумов излезе и бе фаулиран на границата на наказателното поле от изведеният на дясното крило Лука Илич, за което сърбинът получи жълт картон.

БЪЛГАРИЯ: 1. Даниел Наумов, 19. Иван Турицов, 15. Петко Христов (к), 5. Алекс Петков, 2. Виктор Попов, 14. Станислав Иванов, 18. Илия Юруков, 21. Лъчезар Котев, 17. Мартин Минчев, 7. Калоян Кръстев, 9. Тонислав Йорданов

Треньор: Александър Димитров

СЪРБИЯ: 1. Марко Илич, 2. Младен Деветак, 3. Страхиня Павлович, 4. Йован Нишич, 7. Лука Аджич (к), 8. Иван Илич, 9. Душан Влахович, 14. Велко Бирманчевич, 15. Светозар Маркович, 20. Негош Петрович, 21. Лука Илич

Треньор: Илия Столица

Гледайте онлайн срещата ТУК

В другия дуел от нашата група тимовете на Полша и Русия спретнаха зрелищно тъждество, приключило 2:2, което ни дава съвършена опция да оглавим класирането, в случай че вземем 3-те точки от тази среща.