Младежкият национал на България Стефан Велков записа победен дебют в

...

Победен дебют за българин в Холандия

Младежкият национал на България Стефан Велков записа надвит дебют в Холандия.

Защитникът, чийто трансфер е следващият сполучлив в портфолиото на президента Венцеслав Стефанов, бе титуляр за “Ден Бош ” на старта на сезона във второто равнище на футбола в Ниската земя. Тимът на 21-годишния столичанин се наложи с 2:1 при гостуването си на “Волендам ”, а Велков записа цялостни 90 мин.

Той и съотборниците му стигнаха до триумфа след поврат. С гол на Веерман в 21-ата мин домакините поведоха.

През втората част обаче “Ден Бош ” се пребори за трите точки. В 48-ата мин Буяхлафен изравни, а в 79-ата минута Сапинен донесе успеха на своя тим.

Така “Ден Бош ” стартира сполучливо сезона. В идващия кръг Велков и компания ще са домакини на “Валвайк ”.

Централният защитник още преди да навърши 18 година бе пред огромен трансфер, само че поради травми той не се случи. Велков изкара пробни интервали в рекордьора по трофеи на Англия “Манчестър Ю ” и съветския гранд ЦСКА (Москва). /24chasa.bg
Източник: dnesplus.bg