Младежките ни национали не успяха да победят и Казахстан във

...

Младежките национали с нова издънка

Младежките ни национали не съумяха да победят и Казахстан във втората си среща от евроквалификациите. Мачът на стадион " Трейс Арена " приключи 2:2 и групировката на Антони Здравков има единствено 1 точка в актива си. Припомняме, че в първата среща от квалификациите при започване на предишния месец " лъвчетата " се изложиха и в семейството на Люксембург, допускайки загуба с 0:1.

Същинско знамение е, че довечера нашите не паднаха още веднъж, откакто в добавеното време на дуела състезател от казахстанския отбор пропиля отличен късмет.

Двубоят стартира чудесно за нашите с гол на футболиста на ЦСКА Кирил Десподов. Талантът откри в 9-ата минута, когато засече подаване на съотборника си при " армейците " Александър Георгиев. Капитанът на гостите Дидар Жалмукан изравни в 20-ата. Преди това Федин преодоля Стефан Велков, след което подаде на своя съотборник.

В 27-ата минута Петко Христов и Жалмукан си счупиха главите, откакто се сблъскаха във въздушен дуел. Двамата имаха потребност от лекарска интервенция, като играчът на Фиорентина и голмайсторът на гостите доиграха мача с превръзки.

На почивката селекционерът Антони Здравков направи две промени. Нападателите Томислав Йорданов и Калоян Кръстев замениха Илия Димитров и Марио Петков. Именно 18-годишният състезател на Литекс бе прецизен за 2:1. Йорданов се разписа в 51-ата минута с рамо, откакто се възползва от неточност на двамата централни бранители на Казахстан.

Александър Георгиев пропусна да вкара с глава в 72-ата минута, по-късно попадение на Йорданов бе анулирано заради засада.

В 86-ата Омиртаев наказа Николай Кръстев за 2:2, а малко преди този момент " лъвчетата " останаха в понижен състав след втори жълт картон на бранителя Ангел Лясков.

Следващият мач на младежките ни национали е още веднъж с Казахстан - на 10 октомври в Астана.

БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 2:2
1:0 Десподов (9), 1:1 Жалмукан (20), 2:1 Йорданов (51), 2:2 Омиртаев (86)

Съставът на България: Николай Кръстев, Марио Петков (46-Калоян Кръстев), Стефан Велков, Петко Христов, Ангел Лясков, Янис Карабельов, Чавдар Иванов, Мартин Костадинов, Александър Георгиев (78-Георги Русев), Илия Димитров (46-Томислав Йорданов), Кирил Десподов
Източник: blitz.bg