Мирослава Минчева спечели трета квота за България за олимпийските игри

...

Трета олимпийска квота за жените в спортната стрелба

Мирослава Минчева завоюва трета квота за България за олимпийските игри в Токио 2020 в спортната пукотевица. Младата вяра остана на девето място в дисциплината 10 метра пневматичен револвер за дами на Европейското състезание по спортна пукотевица във Вроцлав, Полша. Минчева приключи с резултат 574 точки, а единствено 1 точка я раздели от място на финала. Но тя имаше учредения да бъде удовлетворена, тъй като с класирането си завоюва трета квота за Токио за родната пукотевица, откакто всичките 8 състезателки преди нея към този момент имаха квоти.
Мария Гроздева и Антоанета Бонева, които също имат квоти за олимпиадата, се класираха надлежно на пето и шесто място на финала на 10 м револвер във Вроцлав.
Мария Гроздева, Антоанета Бонева и Мирослава Минчева се показаха извънредно мощно в квалификациите на 10 метра револвер (жени) на Европейското състезание по спортна пукотевица с пневматично оръжие във Вроцлав, Полша. Трите български представителки се класираха измежду първите девет и заеха първото място в отборното класиране на дисциплината със общ брой от 1729 т. - нов европейски връх.
Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева показва топформа, като записа резултат 578 т. и се класира трета в квалификациите, а Бонева приключи с 577 т. и зае 5-о място в квалификациите.
Мирослава Минчева остана девета с 574 т., колкото имаше и последната участичка във финала Силвия Щайнер (Австрия), само че българката имаше по-малко десетки и остана отвън финала. Най-добър резултат в квалификациите реализира олимпийската шампионка Анна Коракаки от Гърция с 581 т.
Източник: duma.bg