Миньор победи Банско с 4:0 на собствения му стадион „Свети

...

Миньор зарадва феновете в последния си мач за сезона

Миньор победи Банско с 4:0 на личния му стадион „ Свети Петър “ и записа най-убедителния си триумф надалеч от вкъщи. След мощна пролет перничани приключиха на 5-то място в класирането с равни точки със „ Сливнишки воин “, само че по-слаби индикатори в директните дуели. В Банско „ чуковете “ не оставиха никакво подозрение в превъзходството си, а над всички бе Томислав Павлов, който осъществя три от головете за тима си и асистира за четвъртия. Капитанът поведе съотборниците си в с гол от дузпа в 25-та минута, когато открадна топката от Граминов и го принуди да го фаулира в пеналта.

През втората част лекцията на Миньор продължи. В 57-та минута Павлов центрира от фаул, а Антон Славчев с глава направи Абдиков беззащитен – 2:0. Преднината на „ чуковете “ стана класическта в 65-та минута. Кристиян Слишков центрира отдясно, Павлов засече топката с глава и я прати в горния ляв ъгъл. Само 120 секунди по-късно Павлов оформи хеттрика си, откакто открадна топката от защитник, финтира вратаря и я прати за четвърти път във вратата на домакините. Малко преди края Милен Лефтеров удари греда. Непосредствено след дуела старши треньорът Юрий Васев пусна възпитаниците си в отмора. Перничани ще започват подготовка за новия сезон на 24-ти юни.