Миньор (Перник) записа втора победа от началото на сезона, след

...

Миньор с класика срещу деветима от Велбъжд

Миньор (Перник) записа втора победа от началото на сезона, откакто удари Велбъжд (Кюстендил) с класическа победа. Перничани можеха да разгромят противника си, само че се задоволиха единствено с 3 попадения. Гостите приключиха срещата с 9 индивида, защото в заключителните 5 минути Кръстев и Колев си заработиха втори жълти картони и бяха отстранени.

Двубоят се игра на една врата. Кюстендилци се бяха прибрали пред и в наказателното си поле и рядко поглеждаха в предни позиции. Още във 2-та минута Мартин Василев доближи до изпусната от вратаря топка, само че ударът му мина над вратата. „ Чуковете “ пропуснаха още няколко положителни благоприятни условия преди да се стигне до 25-та минута, когато взеха гол задатък. Кристиян Слишков центрира отдясно и Тодор Чаворски с глава вкара петия си гол за сезона. До почивката бранители на гостите на два пъти чистиха топката от голлинията.

През втората част Миньор продължи да натиска и стигна до още две попадения. В 51-та минута Петър Тончев удвои, а крайното 3:0 оформи Стоян Кадифчин с глава в 74-та минута.
Югозападна Трета лига 2 кръг, събота 18 август  Миньор (Перник) 3:1краен резулат  Чавдар (Етрополе)