Минимална победа с 1:0 над Болоня подсигури мястото на Удинезе

...

Удинезе не даде шанс на преследвачите

Минимална победа с 1:0 над Болоня подсигури мястото на Удинезе в италианския хайлайф и за идващия сезон. Преди този кръг домакините бяха измежду евентуалните изпадащи при вероятно проваляне и по тази причина нямаха право на неточност. Те извършиха задачата си, а създател на попадението стана Секо Фофана. Тъмнокожият полузащитник беше прецизен след половин час игра.

Футболистите на Игор Тудор превъзхождаха своя противник, който не играеше за нищо, само че удариха две греди. Йенс Стригер Ларсен направи първи това в 18-ата минута, а в 67-ата късмет нямаше и Родриго де Паул.

Едва към края отборът на Болоня сподели предпочитание да стигне най-малко до точка и в 83-ата минута Ладислав Крейчи не беше надалеч от триумфа, откакто излезе съвсем самичък против вратаря, само че до гол не се стигна.

Basta la rete di @SekoFofana a regalarci i 3 punti: #UdineseBologna finisce 1-0 per i nostri colori #Udinese 1 #Bologna 0#ForzaUdinese #SerieATIM #AleUdin pic.twitter.com/uRqf9Z4eKZ
— Udinese Calcio (@Udinese_1896) May 20, 2018
Удинезе приключва акцията на 13-о място с 40 точки, а първият под чертата - Кротоне, който през днешния ден отстъпи на Наполи, се сбогува с елита със своите 35 точки.

Болоня записа доста слаб край на шампионата, като за шест кръга взе единствено една точка, което в последна сметка отреди 15-а позиция с 39 пункта. СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Серия А 38 кръг, неделя 20 май  Удинезе 1:090 минута  Болоня